Korku ve Aksiyon’un Eksik Olmadığı En İyi 27 Zombi Filmi

Zombi filmleri, ölü bedenlerin yeniden canlanması ve canlılara saldırması teması üzerine odaklanan korku, gerilim ve aksiyon filmleridir.
Zombi filmleri genellikle virüs, enfeksiyon veya başka bir nedenle ölü bedenlerin yeniden canlanması ve canlılara saldırması teması üzerine odaklanır. Bu filmler genellikle korku, gerilim ve aksiyon unsurları içerir.

İşte en popüler zombi filmlerinden bazıları ;

1. Zombi Ekspresi / IMDb: 7,6

Zombi Ekspresi, 2016 yılında yönetmen Sang-ho Yeon tarafından çekilen Güney Kore yapımı bir zombi filmdir.

Film, Seul’den Busan’a giden bir hızlı trenin içinde kalan yolcuların zombi salgınıyla mücadelesini konu edinir.Film, bir iş adamı olan Seok-woo ve küçük kızı Soo-an’ın Busan’da yaşayan annesiyle buluşmak için Seul’den trene binmeleriyle başlar. Ancak trende seyahat ederken, yolcular zombi salgınıyla karşı karşıya kalırlar ve hayatta kalmak için mücadele etmek zorunda kalırlar.

2. Yarımada /  IMDb 5,5

Yarımada, 2020 yılında Güney Koreli yönetmen Sang-ho Yeon tarafından çekilen bir zombi filmidir.

Film, Seul’deki bir salgın sırasında, bir grup insanın Busan’dan kaçarak Güney Kore Yarımadası’na gitme çabalarını anlatır.Film, Seok-woo adlı bir iş adamının kızı Soo-an ile birlikte Busan’dan ayrılırken, yarımada üzerinde yayılan bir zombi salgınına yakalanmasını konu alır. Seok-woo, kızı ve diğer kaçan insanlar, zombilerin saldırılarından kaçarken aynı zamanda hayatta kalmak için mücadele ederler.

3. Saraitda / IMDb 6,3

Alive veya orijinal adıyla “Saraitda”, 2020 yılında Güney Kore’de yayınlanan bir zombi filmidir.

Film, zombi salgını patlak veren bir şehirde, hayatta kalmaya çalışan iki genç insanın hikayesini anlatır.Saraitda, Oh Joon-woo adlı bir genç adamın, zombi salgını sırasında evinde mahsur kaldığı ve yalnız kaldığı bir zamanda başlar. Komşusu Kim Yoo-bin’in de aynı şekilde mahsur kaldığından haberdar olan Oh Joon-woo, onunla iletişim kurarak hayatta kalmaya çalışır.

4. Kara Büyü / IMDb 7,5

Kara Büyü (The Wailing), 2016 yılında Güney Koreli yönetmen Na Hong-jin tarafından çekilen bir korku-gerilim filmidir.

Film, ücra bir köyde gizemli bir hastalığın ortaya çıkması ve ardından bölgede bir dizi garip olayların yaşanmasıyla ilgili bir hikaye anlatır.Filmin başrolünde Jong-goo adlı bir polis memuru vardır. Jong-goo, köyde meydana gelen garip olayları araştırmakla görevlendirilir. Olayları çözmek için bir şamanın yardımını da alır. Ancak araştırmaları ilerledikçe, Jong-goo ve şaman, köyün kasabasında yaşayan yabancı bir adamın bu olayların arkasında olduğunu keşfeder.

5. Seoulyeok / IMDb 6,2

Seoul Station (Seoulyeok), 2016 yılında Güney Koreli yönetmen Sang-ho Yeon tarafından çekilen bir animasyon korku filmidir.

Film, Seul’de bir tren istasyonunda zombi salgını yaşanmasını ve insanların hayatta kalma mücadelesini konu alır.Filmin başkarakteri Hye-sun, Seul’de bir evsizlik sorunuyla mücadele ederken, eski erkek arkadaşı olan bir sokak müzisyeniyle yeniden bir araya gelir. Ancak, bir gece Seul Tren İstasyonu’nda yaşanan garip olaylar, zombi salgınının patlak vermesiyle sonuçlanır.Hye-sun ve eski erkek arkadaşı, zombi istilasından kaçarken aynı zamanda hayatta kalmak için mücadele ederler. Film, zombi klişelerine yenilikçi bir yaklaşım sunarken, animasyon tarzı ile de dikkat çeker.

6. Zeta: When The Dead Awaken / IMDb 6,7

Zeta: When The Dead Awaken (Zeta: Despertar de los Muertos), 2019 yapımı bir İspanyol korku-gerilim filmidir.

Film, zombi salgını patlak veren İspanya’nın Madrid şehrinde bir grup insanın hayatta kalma mücadelesini konu alır.Filmin başrolünde, bir çatışmada yaralanan ve Madrid’deki hastanede tedavi gören bir adam vardır. Ancak, hastanede bazı tuhaf olaylar meydana gelir ve hızla yayılan bir zombi salgını başlar. Hastaneden kaçan adam, hayatta kalan diğer insanlarla bir araya gelir ve şehri terk etmek için bir yol aramaya başlar.

7. Block Z / IMDb 5,6 

Block Z, 2020 yapımı bir Filipinler korku-gerilim filmidir. Film, Manila’da bir üniversitede zombi salgınının patlak vermesi ve öğrencilerin hayatta kalma mücadelesini anlatır.

Filmin başrolünde Julia Barretto ve Joshua Garcia gibi Filipinli oyuncular yer alır. Film, bir öğrenci partisinde başlayan zombi salgınıyla başlar. Salgın hızla yayılır ve üniversite kampüsünde kalan öğrenciler, zombilerden kaçmak ve hayatta kalmak için mücadele ederler.

8. Cargo / IMDb 6,3

Cargo, 2017 yılında Avustralyalı yönetmen-duo Yolanda Ramke ve Ben Howling tarafından çekilen bir zombi-kıyamet filmidir.

Film, Avustralya’nın kırsal kesiminde geçmektedir ve zombi salgınının dünya nüfusunu yok ettiği bir zamanda, bir baba ve bebeğinin hayatta kalma mücadelesini konu almaktadır.Filmin başrolünde, Martin Freeman tarafından canlandırılan Andy rolü vardır. Andy, salgın hastalıktan etkilenen eşiyle birlikte, bebeğiyle birlikte hayatta kalmaya çalışmaktadır. Ancak, eşinin de zombiye dönüşmesiyle Andy, bebeği Rose’u güvenli bir yere götürmek için tek başına yola çıkmak zorunda kalır.

9. KL Zombie / IMDb 4,4 

KL Zombi (KL Zombie), 2013 yapımı bir Malezya korku-komedi-zombi filmidir. Film, Kuala Lumpur’da zombi salgını patlak verdiğinde, bir çiftçi olan kahramanımız Zati’nin hayatta kalma mücadelesini anlatır.

Filmin başrolünde Zahiril Adzim tarafından canlandırılan Zati vardır. Zati, Kuala Lumpur’a iş aramaya gelir ve burada başlayan zombi salgınıyla karşılaşır. Zati, hayatta kalmak için kendisini ve yakınlarını savunmak zorundadır.KL Zombi, zombi türüne komedi unsurları ekleyen bir yapım olarak dikkat çeker. Malezya’nın yerel kültürünü yansıtan film, zombi filmlerinde görmeye alışık olduğumuz aksiyon ve gerilim sahnelerinin yanı sıra, mizahi sahneleriyle de izleyicilerin ilgisini çeker. “KL Zombi”, zombi filmleriyle alışık olduğumuz tüm unsurları bir arada sunarken, Malezya sinemasının yerel dokusunu da yansıtan bir yapım olarak değerlendirilebilir.

İlginizi Çekebilir  21. Yüzyılda Oscar Ödülü Alan Kadın Oyuncular

10. Ojuju / IMDb 5,8

Ojuju (The Corruption of Maryam), 2014 yılında Nijeryalı yönetmen C.J. ‘Fiery’ Obasi tarafından çekilen bir korku filmidir.

Film, Nijerya’nın Enugu şehrinde geçmektedir ve bir virüs salgını sonucu şehirde yaşanan korku ve panik ortamını anlatır.Filmin başrolünde, Gabriel Afolayan tarafından canlandırılan Razaq rolü vardır. Razaq, Enugu’da yaşayan bir gençtir ve şehirde patlak veren virüs salgınından kaçmaya çalışırken arkadaşları ve ailesiyle birlikte hayatta kalmaya çalışır.

11. Miruthan / IMDb 6,1

Miruthan, 2016 yapımı bir Tamil dilindeki Hint zombi filmidir. Film, bir polis memuru olan Karthik’in (Jayam Ravi) zombi salgınının patlak verdiği Chennai şehrinde hayatta kalmaya çalışmasını konu alır.

Film, zombi salgınının kaynağı olan bir virüsün yayılmasının ardından insanların zombiye dönüşmesi ve şehirde yaşayanların hayatta kalma mücadelesini anlatır. Karthik ve meslektaşı Renuka (Lakshmi Menon) zombi salgınına karşı mücadele etmek için ellerinden geleni yaparlar.Miruthan, Tamil sinemasında korku ve zombi türünde yapılmış ilk film olarak öne çıkmaktadır. Film, Bollywood’un aksine, Tamil sinemasında nadir görülen bir tür olmasına rağmen, gişe başarısı elde etmiştir. “Miruthan”, oyunculuk performansları, müzik ve özel efektleriyle beğeni toplayan bir yapım olarak değerlendirilebilir.

12. Rammbock: Berlin Undead / IMDb 6,3

Rammbock: Berlin Undead, 2010 yılında Almanya’da çekilen bir zombi korku filmidir. Film, Michael adlı genç bir adamın (Michael Fuith) eski kız arkadaşı Gabi’yi (Anka Graczyk) ziyarete gitmesiyle başlar.

Şehirde aniden patlak veren bir virüs nedeniyle, insanlar zombiye dönüşürler.Michael, Gabi’yi bulmak için zombilerle dolu bir apartman kompleksine girer ve burada diğer hayatta kalanlarla birlikte mücadele etmek zorunda kalır. Grup, zombi salgınını durdurmak için bir çözüm bulmaya çalışır.Rammbock: Berlin Undead, sınırlı bir bütçeyle çekilmesine rağmen, sıra dışı kurgusu, gerilim dolu atmosferi ve oyunculuk performanslarıyla beğeni toplamıştır. Film, zombi türüne yeni bir soluk getiren ve özellikle Avrupa sinemasında korku türünün gelişmesine katkı sağlayan bir yapımdır.

13. Kamera o tomeru na! / IMDb 7,7

Kamera o Tomeru na! (One Cut of the Dead), 2017 Japon yapımı bir korku-komedi filmidir. Film, bir zombi filminin çekimi sırasında ortaya çıkan beklenmedik olayları anlatır.

Filmin ilk yarısı, sadece tek plan sekansı kullanarak bir zombi filminin çekimi sırasında yaşananlarla ilgili hikayeyi anlatır. Ancak, filmin ikinci yarısında, bu çekimlerin nasıl yapıldığına dair ilginç gerçekleri keşfederiz.Kamera o Tomeru na! beğenilen bir film haline geldi ve düşük bütçesi ve yaratıcı senaryosuyla dikkat çekti. Film, Japon sinemasında korku-komedi türünün en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilir.

14. I am a Hero / IMDb 6,8

I Am a Hero, Kengo Hanazawa’nın aynı adlı mangasından uyarlanan 2016 Japon korku filmidir. Film, Hideo Suzuki adlı bir mangaka (Yō Ōizumi) ile çalıştığı ofisinde zombi salgınının patlak vermesiyle başlar.

Hideo, hayatta kalmak için Tokyo sokaklarında koşmaya başlar ve burada diğer hayatta kalanlarla bir araya gelir. Zombilerin saldırılarına karşı mücadele ederken, aynı zamanda hayatta kalmak için yeni stratejiler geliştirirler.I Am a Hero, düşük bütçesine rağmen özellikle Japon sinema eleştirmenlerinden olumlu eleştiriler almıştır. Film, zombi türünün sıradışı bir örneği olarak kabul edilir ve zombi filmleri arasında Japon sinemasında özel bir yere sahiptir. Ayrıca, karakterlerin geliştirilmesi ve zombi salgınıyla mücadele için kullanılan ilginç tekniklerle öne çıkan bir yapım olarak da değerlendirilebilir.

15. Z Airando / IMDb 5,5

Z Island (Z Airando), 2015 yapımı bir Japon korku filmidir. Film, bir grup insanın zombilerin hüküm sürdüğü bir adada hayatta kalmaya çalışmalarını konu alır.

Film, Tokyo’dan kaçan bir grup insanın küçük bir adaya sığınmasıyla başlar. Ancak, adanın da zombilerin istilasına uğradığını fark ederler. Grup, adada hayatta kalmak için mücadele ederken, zombilerin ne kadar tehlikeli olduğunu keşfederler.Z Island, düşük bütçesi ve amatör oyuncuları ile sıradışı bir yapım olarak kabul edilir. Film, Japon zombi filmleri arasında yer alır ve zombi türüne farklı bir bakış açısı getirir. Filmde, hayatta kalmak için mücadele eden karakterlerin zorlu koşullar altında nasıl bir araya geldikleri ve hayatta kalabilmek için ne kadar fedakarlık yapabilecekleri konuları işlenir.

İlginizi Çekebilir  En İyi Aksiyon Filmleri : 2023'te İzlenmesi Gereken En İyi Aksiyon Filmleri

16. Død snø / IMDb 6,3

Død Snø”(Dead Snow), 2009 Norveç yapımı bir korku-komedi filmidir. Film, bir grup üniversite öğrencisinin Norveç’in dağlık bir bölgesinde kamp yaparken, Naziler tarafından öldürülen ve zombiye dönüştürülen askerlerin intikamı için geri dönen zombi Nazileriyle karşılaşmalarını anlatır.

Film, kanlı sahneleri, korku ve gerilim öğeleriyle birlikte, mizah ve komedi öğeleri de içermektedir. Özellikle zombi Nazi karakterleri, filmdeki öne çıkan unsurlardan biridir.Død Snø, düşük bütçesi ve yaratıcı senaryosu ile beğenilen bir film haline geldi. Norveç zombi filmleri arasında önemli bir yere sahip olan “Død Snø”, aynı zamanda kült bir film olarak kabul edilir ve zombi türünü sevenler tarafından sık sık izlenir.

17. Jeruzalem / IMDb 4,8

Jeruzalem, 2015 yapımı bir korku filmidir. Film, üç arkadaşın Yahudi, Hristiyan ve Müslüman tarihi ile dolu Kudüs şehrine tatil yapmak için gitmelerini ve burada karşılaştıkları doğaüstü olayları konu almaktadır.

Film, found footage stiliyle çekilmiş olup, karakterlerin kendi kameraları ile kaydettikleri görüntülerden oluşur. Jeruzalem’e giden üç arkadaş, burada gizemli bir portalın açıldığını keşfederler ve buradan çıkan yaratıkların şehirde korkunç bir kaosa neden olduğunu fark ederler. İç savaşın ortasında kalan şehirde hayatta kalmak için mücadele etmek zorunda kalırlar.Jeruzalem, farklı bir konusu ve found footage tekniğiyle dikkat çeken bir korku filmidir. Yahudi, Hristiyan ve Müslüman tarihine dayanan hikayesi, filmin atmosferini oluşturan önemli unsurlardan biridir. Filmin finalindeki twist ise izleyicileri şaşırtan bir unsur olarak öne çıkar.

18. In un giorno la fine / IMDb   5,4

In un giorno la fine (The End?) adlı film, 2017 yapımı bir İtalyan korku filmidir. Film, küçük bir İtalyan kasabasında yaşayan ve hayatta kalmak için mücadele eden bir grup insanın hikayesini anlatmaktadır.

Filmin konusu, bir gün tüm dünyada aynı anda ortaya çıkan bir felaketle başlar. Gökyüzünde aniden beliren büyük bir kara delik, dünya yüzeyindeki her şeyi yutarak yok eder. Kasabadaki birkaç kişi hayatta kalır ve kendilerini kasabanın sınırları içindeki bir evde güvenceye almaya karar verirler. Ancak, gittikçe artan gıda ve su sıkıntısı, izole edilmiş olmanın getirdiği yalnızlık ve kasabaya gizlice giren bir yabancının varlığı, hayatta kalmak için mücadele eden insanlar arasında gerilimi arttırır.

19. 28 Days Later / IMDb 7,6

In un giorno la fine (The End?) adlı film, 2017 yapımı bir İtalyan korku filmidir. Film, küçük bir İtalyan kasabasında yaşayan ve hayatta kalmak için mücadele eden bir grup insanın hikayesini anlatmaktadır.

Filmin konusu, bir gün tüm dünyada aynı anda ortaya çıkan bir felaketle başlar. Gökyüzünde aniden beliren büyük bir kara delik, dünya yüzeyindeki her şeyi yutarak yok eder. Kasabadaki birkaç kişi hayatta kalır ve kendilerini kasabanın sınırları içindeki bir evde güvenceye almaya karar verirler. Ancak, gittikçe artan gıda ve su sıkıntısı, izole edilmiş olmanın getirdiği yalnızlık ve kasabaya gizlice giren bir yabancının varlığı, hayatta kalmak için mücadele eden insanlar arasında gerilimi arttırır.

20. 28 Weeks Later / IMDb   7,0

28 Weeks Later, 2007 yılında çekilmiş bir İngiliz korku filmidir. Film, “28 Gün Sonra” filminin devamı niteliğinde olup, bir virüs salgını sonrasında İngiltere’deki hayatta kalan insanların hayatta kalma mücadelesini konu alır.

Filmin konusu, virüs salgınından altı ay sonra, Amerikalı askerlerin yardımıyla Londra’da güvenli bir bölge kurulmuştur. İngiltere halkının geri dönmesiyle hayat normale dönmeye başlar. Ancak, virüs hala hayatta kalmıştır ve kontrolden çıkar. Korkunç olaylar sonrası, hayatta kalanların hayatta kalma mücadelesi başlar.Film, birinci filmdeki atmosferi koruyarak, zombi türünde birçok filmde görülen klişelerden kaçınarak ve hikayeyi derinleştirerek, ilk filmi takip eden hayranlar için ilgi çekici bir film olarak değerlendirilebilir. “28 Weeks Later” aynı zamanda, zombi türüne yeni bir bakış açısı getirerek, izleyicilere gerilim dolu anlar yaşatıyor.

21. Shaun of the Dead / IMDb 7,9

Shaun of the Dead, 2004 yılında çekilmiş bir İngiliz kara komedi zombi filmidir. Film, Shaun adında bir adamın hayatta kalmak için bir zombi istilası sırasında mücadelesini konu alır.

Shaun, monoton bir hayat süren ve kız arkadaşı Liz ile sorunları olan bir adamdır. Ancak, bir gün Londra’yı zombilerin istila etmesiyle hayatı değişir. Shaun, arkadaşı Ed ile birlikte, ailesini, Liz’i ve kendisini kurtarmak için mücadele eder.Film, zombi filmlerinin klişeleriyle oynayarak kara komedi türüne yeni bir soluk getirir. Zombi filmlerinin atmosferik öğeleri ile absürt ve mizahi unsurların başarılı bir şekilde harmanlanmasıyla, hem korkutucu hem de eğlenceli bir film olmuştur. Ayrıca, filmdeki karakterlerin zekice tasarlanmış bir şekilde insan doğasını yansıtması da filmi ilgi çekici kılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Dünya Sinemasında Adını En İyiler Arasına Yazdıran 10 Oyuncusu

22. La nuit a dévoré le monde / IMDb 6,0

La nuit a dévoré le monde (Gece Yutuldu), 2018 yılında çekilmiş bir Fransız korku filmidir. Film, bir zombi salgını sonrasında, Paris’teki hayatta kalan insanların hayatta kalma mücadelesini anlatır.

Film, bir gece evine gelen Sam adındaki genç adamın, ertesi sabah uyandığında dünya başka bir yer haline gelmiştir. Sam, tek başına kalan hayatta kalan insanlardan biridir. Zombilerle dolu olan bu dünyada hayatta kalmaya çalışırken, aynı zamanda sağduyulu ve cesur kalma mücadelesi verir.La nuit a dévoré le monde, zombi filmlerinin klasik unsurlarını ve klişelerini kullanarak, sıra dışı bir korku deneyimi sunar. Film, zombi filmlerinde sık rastlanan aksiyon sahnelerinden ziyade, karakter odaklı bir senaryoya sahiptir ve Sam’in yalnızlığı ve psikolojik durumuna yoğunlaşır. Bu da filmin, korkutucu sahneleri ve gerilimi artıran atmosferiyle birlikte ilgi çekici bir zombi filmi olmasını sağlamaktadır.

23. La Horde

La Horde, 2009 yılında çekilmiş bir Fransız zombi filmdir. Film, bir grup polisin, bir çetenin lideri tarafından kontrol edilen bir apartman bloğuna düzenlediği baskının ardından, zombi salgınına karşı hayatta kalmaya çalışmalarını anlatır.

Film, başlangıçta düşman olan polisler ve çetelerinin, zombi salgını sırasında bir araya gelerek hayatta kalmak için iş birliği yapmalarını konu alır. Ancak, apartman bloğunda hayatta kalanlar arasında, birbirleriyle mücadele etmek isteyenler de vardır.La Horde, aksiyon ve korku dolu bir zombi filmi olarak öne çıkmaktadır. Film, yoğun aksiyon sahneleri ve şiddetli çatışmaları ile dikkat çekerken, zombilerin korkutucu tasvirleri ve salgının yayılmasıyla birlikte gelişen gerilim de filmin önemli öğelerinden biridir. Ayrıca, karakterlerin duygusal ve insanı yönlerinin de başarılı bir şekilde işlendiği “La Horde”, zombi filmleri sevenler için kaçırılmayacak bir yapım olabilir.

24. The Cured / IMDb 5,6

The Cured, 2017 yılında çekilmiş bir İrlanda zombi filmidir. Film, zombi salgınının ardından tedavi edilerek normal insanlara dönüşen bir grup insanın, yeniden topluma entegre olmalarını anlatır.

Filmde, zombi salgını üç yıl önce tüm dünyayı etkisi altına almıştır ve İrlanda’da da birçok insan zombiye dönüşmüştür. Ancak, salgının tedavisi bulunmuş ve zombiye dönüşmüş insanlar tedavi edilerek normal hayata geri dönmüşlerdir.Bununla birlikte, zombiye dönüşmüş insanlar geçmişlerinde yaptıkları eylemler nedeniyle toplum tarafından dışlanmaktadırlar ve yeniden topluma kabul edilmek için mücadele etmektedirler. Film, bu süreçte, hem insanların geçmişleriyle yüzleşmelerini hem de toplumun onları kabul etmeye çalışmasını ele almaktadır.

25. Blood Quantum / IMDb 5,6

Blood Quantum, 2019 Kanada yapımı bir korku filmidir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Jeff Barnaby yapmıştır.

Filmin konusu, Kızılderili bir topluluğunun zombi salgınına karşı mücadelesini anlatmaktadır. Kızılderili topluluğu, salgına karşı bağışıklık kazanmıştır ve hayatta kalmaya çalışan beyazların yardımına koşarlar. Ancak, beyazların geçmişte yaptıkları haksızlıklar nedeniyle aralarında güven sorunu oluşur.Blood Quantum, hem korku hem de toplumsal konuları işleyen bir film olarak dikkat çekmektedir. Filmde, Kızılderili halkının tarihsel travmalarına ve bugünkü hayatta kalma mücadelesine de değinilmektedir. Filmin atmosferi ve müzikleri de övgü almıştır.

26. Land of the Dead / IMDb 6,2

Land of the Dead, 2005 yılında George A. Romero tarafından yazılan ve yönetilen bir zombi korku filmidir.

Film, Romero’nun “Ölülerin Şafağı” (1978), “Ölülerin Gecesi” (1985) ve “Ölü Zamanlı” (1988) filmlerinden sonra gelen “Ölü” serisinin dördüncü filmidir.Filmin konusu, bir grup insanın, zombi salgınının ardından hayatta kalmak için birkaç kenti birbirine bağlayan bir treni kullanarak güvenli bir yer arayışını anlatır. Ancak, güvenli bir yer bulmak hiç de kolay değildir. Yerleşimlerin kontrolü, öldürücü insan liderleri tarafından ele geçirilmiştir ve insanlar zombilere karşı da mücadele etmek zorundadır.

27. World War Z / IMDb 7,0 

World War Z, 2013 yılında Marc Forster tarafından yönetilen bir zombi korku filmidir. Film, Max Brooks’un aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Filmin konusu, eski bir Birleşmiş Milletler çalışanı olan Gerry Lane’in (Brad Pitt), dünya genelinde hızla yayılan bir zombi salgınının nedenini bulmaya çalışmasıdır. Salgının yayılmasından sonra, Lane ve ailesi bir helikopterle Philadelphia’dan kaçarlar ve Amerika’nın güneybatısında bir gemide bulunan Birleşmiş Milletler karargahına ulaşmaya çalışırlar. Burada, Lane, dünya genelinde zombi salgınının nedenini bulmak için görevlendirilir ve araştırmaları sırasında farklı ülkeleri ziyaret eder.World War Z, dünya genelinde zombi salgınının nedenleri hakkında bir kehanet veren bir filmdir. Film, zombi korku türüne yeni bir yaklaşım sunar ve büyük bütçesi ve etkileyici görsel efektleriyle dikkat çeker. Brad Pitt, Mireille Enos, James Badge Dale ve Matthew Fox gibi ünlü oyuncuları kadrosunda barındırmaktadır.

 

 

 

 

Leave your vote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.