En İyi BluTV Dizileri : Sadece BluTV’de İzleyebiliceğiniz 11 Dizi

BluTV, Türkiye merkezli bir dijital yayın platformudur. İnternet üzerinden dizi, film, belgesel gibi içeriklerin yayınlandığı bir platformdur. BluTV, hem yerli hem de yabancı içeriklere yer vermektedir. Yayın akışı, kullanıcıların istediği zaman ve istedikleri cihaz üzerinden erişebilmeleri için çevrimiçi olarak sunulmaktadır. BluTV, abonelik sistemiyle çalışmaktadır ve aboneler platformdaki tüm içeriklere erişebilmektedirler.

Sizler için BluTV’de en popüler dizileri listeledik ;

1. Alef (2020)

Alef 2020 yılında BluTV tarafından yayınlanan Türk yapımı bir mini dizi. Dizi, bir psikiyatrist olan Can Manay (Kenan İmirzalıoğlu) ve onun etrafında gelişen olayları konu almaktadır. Can Manay, İstanbul Boğazı’ndaki bir yalıda yaşayan ve yakın arkadaşları olan Eda (Ahmet Mümtaz Taylan) ve Serhan (Fethiye Çalışır) ile birlikte hayatını sürdürmektedir. Ancak, Can’ın bir süre sonra Eda’ya karşı beslediği takıntılı aşk, işlerin karmaşık bir hal almasına neden olur.

Dizi, psikolojik gerilim ve dram türünde olup, yönetmenliğini Ahmet Katıksız yapmıştır. Dizide ayrıca Melisa Şenolsun, Şükran Ovalı, Müjde Ar, Rıza Kocaoğlu, Hazal Türesan, Boran Kuzum ve Efecan Şenolsun gibi başarılı oyuncular yer almaktadır.

2. The Salisbury Poisonings (2020)

The Salisbury Poisonings, 2020 yılında İngiliz televizyon kanalı BBC One’da yayınlanan mini bir dizidir. Dizi, gerçek olaylara dayanmaktadır ve 2018 yılında İngiltere’de Salisbury’de meydana gelen zehirleme olayını konu almaktadır.

Dizi, Rus ajan Sergey Skripal ve kızı Yulia Skripal’in Novichok adlı bir sinir gazıyla zehirlenmeleriyle başlar. Salisbury’de yaşayan insanlar, polis, sağlık çalışanları ve diğer yetkililer, halkın sağlığı ve güvenliği için büyük bir mücadele verirler. Olayın çözülmesi için yapılan araştırmalar, devlet yetkililerinin ve bilim insanlarının yoğun çalışmalarını konu almaktadır.

Dizinin yönetmenliğini, “Doctor Foster” dizisiyle tanınan yönetmen Paul Whittington yapmıştır. Dizide başrolleri Rafe Spall, Anne-Marie Duff ve Mark Addy gibi oyuncular paylaşmaktadır. “The Salisbury Poisonings”, gerilim ve drama türünde bir mini dizi olarak izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

3. Saygı (2020 – )

Saygı, 2021 yılında BluTV tarafından yayınlanan bir Türk yapımı dizidir. Dizi, Türkiye’de yaşanan terör olaylarının etkilerini ve güvenlik güçlerinin mücadelesini konu almaktadır.Dizide, bir astsubay olan Kılıç Ali (Boran Kuzum) ve onun görev yaptığı bölgedeki askeri birliklerin mücadelesi anlatılmaktadır. Kılıç Ali’nin bölgedeki teröristlerle olan çatışmaları, aynı zamanda ailesi ve arkadaşlarıyla olan ilişkileri de dizi içinde işlenmektedir. Dizide ayrıca, terör örgütü lideri Bahar (Kenan Ece) ve onun adamlarının, bölgedeki kaosu ve çatışmaları körükleyen eylemleri de konu edilmektedir.

Dizinin senaryosunu Hakan Günday ve Gazal Seda İnanç birlikte yazmıştır. Dizinin yönetmenliğini ise Onur Saylak üstlenmiştir. Dizide ayrıca Ercan Kesal, Öykü Karayel, Yavuz Bingöl, Mustafa Uğurlu, Alican Yücesoy ve Tolga Tekin gibi başarılı oyuncular yer almaktadır. “Saygı”, aksiyon, dram ve gerilim türünde bir dizi olarak izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

4. Yarım Kalan Aşklar (2020)

Yarım Kalan Aşklar, 2021 yılında FOX TV’de yayınlanan Türk yapımı bir dizidir. Dizi, üç çiftin aşk hikayesini konu almaktadır.Dizide, farklı hayatları olan üç çiftin bir araya gelmeleri ve aşklarının karmaşık ilişkileri ele alınmaktadır. Cansu (Burcu Biricik) ve Deniz (Yiğit Kirazcı) birbirlerine aşık olurlar, ancak Cansu’nun eski sevgilisi Yiğit (Ecem Uzun) yeniden hayatlarına girer. Diğer bir çift olan Zeynep (Ahsen Eroğlu) ve Ali (Kerem Bürsin) de ilişkilerinde sorunlar yaşarlar ve aşkın zorlu yollarında ilerlemeye çalışırlar. Üçüncü çift olan Ada (Selma Ergeç) ve Şahin (Cemal Toktaş) ise yıllar önce ayrılmışlardır, ancak bir araya gelmeye karar verirler.

Dizinin yönetmenliğini Umur Turagay yaparken, senaryosunu ise Meriç Acemi kaleme almıştır. Dizide ayrıca Dilan Çiçek Deniz, Rojda Demirer, Ali Yağcı, Seda Akman ve Taner Rumeli gibi başarılı oyuncular yer almaktadır. “Yarım Kalan Aşklar”, romantik, dram ve komedi türlerinde bir dizi olarak izleyicilerin ilgisini çekmiştir.

5. Ramy (2019 – )

 

Ramy, 2019 yılında Hulu tarafından yayınlanan bir Amerikan yapımı komedi-drama dizisidir. Dizinin yaratıcısı, yönetmeni ve başrol oyuncusu Ramy Youssef’tir.Dizi, Ramy isimli bir Amerikalı Mısırlı gencin hayatını konu almaktadır. Ramy, New Jersey’de yaşayan bir Müslüman’dır ve hayatı boyunca inanç, kültür ve kimlik gibi konularla mücadele etmektedir. Dizide, Ramy’nin ailesi, arkadaşları ve aşk hayatı gibi konular da işlenmektedir.

Dizi, Müslüman-Amerikalıların yaşadığı zorlukları ele alan birçok önemli konuya değinmektedir. Dizide ayrıca, Ramy’nin hayatındaki zorluklara rağmen inancını korumaya çalışması, bir Müslüman olarak kendini keşfetmesi ve kendi kimliğini oluşturmaya çalışması da işlenmektedir.

6. ZeroZeroZero (2019 – )

ZeroZeroZero, 2020 yılında yayınlanan bir İtalyan yapımı televizyon dizisidir. Dizi, Roberto Saviano’nun aynı adlı kitabından uyarlanmıştır.Dizinin konusu, uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele eden bir aile olan Lynwood ailesinin hikayesini anlatmaktadır. Ailenin işi, Meksika’dan İtalya’ya kokain taşımacılığıdır ve işin içinde birçok suçlu ve güçlü insan vardır. Dizide, uyuşturucu trafiğinde yer alan farklı karakterlerin hikayeleri de anlatılmaktadır.

Dizi, İtalya, Amerika, Meksika ve Fas gibi farklı ülkelerde çekilmiştir. Dizinin yönetmeni Stefano Sollima’dır ve oyuncu kadrosunda Andrea Riseborough, Dane DeHaan, Harold Torres, Gabriel Byrne ve İspanyol oyuncu Miguel Ángel Silvestre gibi isimler yer almaktadır.ZeroZeroZero, aksiyon, gerilim ve drama türlerinde bir dizi olarak izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Dizi, uluslararası uyuşturucu kaçakçılığına ve suç dünyasına dair gerçekçi bir bakış sunmaktadır.

7. The New Pope (2019 – 2020)

The New Pope, 2019 yılında HBO tarafından yayınlanan bir İtalyan-Fransız televizyon dizisidir. Dizinin yaratıcıları Paolo Sorrentino ve Umberto Contarello’dur.Dizi, The Young Pope dizisinin devamı niteliğindedir ve Papa Pius XIII’nun (Jude Law) koma durumundan çıkması sonrası yaşanan olayları konu almaktadır. John Malkovich, yeni papa rolüne hayat vermektedir. Dizide, Vatikan’daki politik mücadeleler ve papa seçimleri gibi konular işlenmektedir.

The New Pope, İtalya, Vatikan ve diğer Avrupa ülkelerinde çekilmiştir. Dizinin yönetmeni Paolo Sorrentino’dur. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Cécile de France, Ludivine Sagnier, Silvio Orlando, Javier Cámara, Mark Ivanir ve Henry Goodman gibi başarılı oyuncular yer almaktadır.Dizi, din, politika ve toplumsal konuları ele alarak izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Başarılı oyunculuk performansları, etkileyici sinematografi ve müziklerle desteklenen dizi, eleştirmenler tarafından da olumlu eleştiriler almıştır.

8. Dublin Murders (2019 – )

Dublin Murders, Tana French’in “In the Woods” ve “The Likeness” adlı romanlarından uyarlanan bir televizyon dizisidir. Dizi, 2019 yılında BBC ve Starz ortak yapımı olarak yayınlanmıştır.Dizinin konusu, Dublin polis departmanında çalışan iki dedektif Rob Reilly ve Cassie Maddox’un, bir çocukluğu öldürülen bir kızın davasını çözmeye çalışırken, geçmişlerindeki karanlık sırlarla yüzleşmelerini anlatmaktadır. Olayların gizemi, kahramanlarımızın kişisel hayatlarına da yansır ve dedektiflerin işlerini tamamlamalarını zorlaştırır.

Dublin Murders, Dublin’de çekilmiştir ve Sarah Phelps tarafından senaryolaştırılmıştır. Dizinin yönetmeni John Hayes’dir. Oyuncu kadrosunda Killian Scott, Sarah Greene, Tom Vaughan-Lawlor, Moe Dunford ve Ian Kenny gibi yetenekli oyuncular yer almaktadır.

9. Bozkır (2018 – 2022)

Bozkır, 2018 yılında BluTV’de yayınlanan bir Türk televizyon dizisidir. Dizinin yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan yapmıştır.Dizinin konusu, Bozkır’da yaşayan bir ailenin hikayesini anlatmaktadır. Dizinin merkezinde, ailenin genç oğlu Uğur’un hayatı yer almaktadır. Uğur, babasının ölümünden sonra, ailesinin işlerini ve sorumluluklarını üstlenir ve Bozkır’ın zorlu koşullarında hayatta kalmaya çalışır. Ancak aile işleri, Uğur’un Bozkır’ın dışında başka hayalleri de olduğu gerçeğiyle çelişir.

Dizinin başrolünde Tolga Sarıtaş yer alırken, Cansu Dere, Türkü Turan, Mesut Akusta, Mustafa Üstündağ, Serhat Tutumluer ve Rüçhan Çalışkur gibi önemli isimler de dizide yer almaktadır.Bozkır, Türk televizyonunda farklı bir konuya odaklanmasıyla ve atmosferik görüntüleriyle dikkat çekmiştir. Dizi, Türkiye’nin kırsal kesimlerindeki yaşamı ve insanların hayatta kalma mücadelesini gerçekçi bir şekilde yansıtmaktadır.

10. The Handmaid’s Tale (2017 – )

The Handmaid’s Tale, Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlanan bir distopik drama televizyon dizisidir. Dizi, 2017 yılında Hulu tarafından yayınlanmaya başlamıştır ve toplamda 4 sezonu bulunmaktadır.Dizinin konusu, totaliter bir rejim tarafından yönetilen Gilead adlı hayali bir ülkede geçmektedir. Bu rejim, kadınların tüm haklarını ellerinden alarak, onları üreme makinelerine dönüştürmüştür. Dizide, “Elçiler” adı verilen bir grup kadın, “Marthalar” adı verilen hizmetçiler ve “Cehennem Muhafızları” adı verilen askerler arasında geçen bir hikaye anlatılmaktadır. Dizinin merkezinde, Offred adlı bir “Elçi” yer almaktadır. Offred, eski hayatını ve ailesini geride bırakmış ve zorlu koşullarda hayatta kalmaya çalışmaktadır.

11. Search Party (2016 – )

Search Party, bir grup arkadaşın kaybolan bir kızı arama çabalarını konu alan bir komedi-drama televizyon dizisidir. Dizi, 2016 yılında TBS’de yayınlanmaya başlamıştır ve toplamda 5 sezonu bulunmaktadır.Dizinin konusu, New York’ta yaşayan bir grup arkadaşın, eski kolej arkadaşlarından olan Chantal’in kayboluşunu araştırmak için bir araya gelmeleriyle başlar. Ancak araştırmaları, kendilerini büyük bir gizem ve tehlikenin içinde bulmalarına neden olur. Dizide, karakterlerin arayışları, çıkmazları ve ilişkileri ele alınırken, bir yandan da ironik bir mizah kullanılır.

Leave your vote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.